İnternette kötü amaçlı olarak sistemlere saldıran hackerların sayısı, bilgisi. becerisi, zamanı ve motivasyonu her zaman güvenlik uzmanlarının sahip olduğu zaman, bilgi ve motivasyonun üstündedir. Sahip olunan bilişim sistemlerindeki güvenlik zafiyetlerinin üçüncü bir göz tarafından kontrol edilmesi ve raporlanması proaktif güvenliğin ilk adımlarındandır. Hemen hemen ger gün onlarca zafiyetin ortaya çıktığı günümüz internet dünyasında kurumlar; sahip oldukları varlıkları korumak için sızma testleri gerçekleşmesi zorunlu bir hale gelmiştir.

Sızma testleri müşteri tarafından belirlenen bilişim sistemlerine mümkün olabilecek her yolun denenerek sızılmaya çalışma işlemlerinin tamamına verilen addın Sızma testlerinde amaç, güvenlik açıklığını bulmaktan öte bulunan açıklığının değerlendirip sistemlere yetkili ersimler elde elde edilebilmesidir. Çoğu firma veya kurum maliyet ve benzeri nedenlerden dolayı sızma testi yaptırırken kapsamı dar tutmakta ve önem arz eden kritik sunucuları teste tabi tutturmaktadır. Oysaki siber saldırganlar için önemli veya önemsiz sistem yoktur! Sisteme giriş için kullanılacak bir yol gereklidir ve genellikle kötü niyetli kişilerin sistemlere girerken kullandıkları yollar kurum açısından en değersiz ve göz önünde olmayan sistemlerdir.

PENETRASYON & SIZMA TESTİ

 

  • A8 Bilişim Pentest Hizmeti, K.V.K.K. sızma testi kapsamında yapılmaktadır.
  • Uygulama testleri 10 yıllık tecrübesi olan kıdemli üyeler tarafından gerçekleştirmektedir.
  • Ekibimiz uluslararası alanda yetkinliğini ispat etmiş güçlü araçlar kullanmaktadır.
  • Firmamız muvafakatname almadan işe başlamaz ve rapor sonucunda İşletmenize ve bütçenize en uygun ürünleri almanız için gerekli teklifleri sunar.

Gerçekleştirdiğimiz bilgi güvenliği danışmanlığı sızma testlerinde detaylı olarak sızma testi raporu hazırlamakta ve bu raporun gizlilik detaylarına (bilgi güvenliği danışmanlığı kapsamında) hassas bir biçimde dikkat etmekteyiz. Hazırlanan sızma testi raporlarında açıklık barındıran uygulamalardaki düşük, orta, yüksek, kritik ve acil seviye güvenlik zafiyetleri detaylı incelenerek, yanlış alarm (false positive) olabilecek başlıklar elenir.